_____________

 

_____________

 
ספר "סוגיות במשפט האזרחי" במהדורה דיגיטלית 600 ש"ח
לרכישה לחץ כאן
_____________
 
 
מאמרים / סוגיות בודדות מתוך ספר "סוגיות במשפט האזרחי" במהדורה דיגיטלית - 80 ש"ח למאמר
לרכישה לחץ
כאן

 
_____________
 

דף הבית >> דיני נזיקין

העברת נטל הראיה לנתבע - הדבר מדבר בעד עצמו

בפקודת הנזיקין, קיים כלל בסיסי הקובע כי המוציא מחברו עליו הראיה, אלא שבפקודה גם קיימים מספר חריגים לכלל זה כך לדוגמא החריג בסעיף 41 לפקודת הנזיקין, הכלל של "הדבר מדבר בעד עצמו".

פגיעה בפרטיות באינטרנט - על בעל האתר להוכיח שלא התרשל

במאמר זה נברר האם ניתן לתבוע אתר שלא שמר על פרטיי האישיים השמורים באתרו וזה הגיע לגורמים עוינים, האם ניתן לומר כי יש להעביר את נטל הראיה לבעל האתר, כיוון שמדובר באינטרנט שהוא סוג של דבר נמלט.

בתקיפת כלב חובת ההוכחה עוברת לבעל הכלב

בפקודת הנזיקין, קיים כלל בסיסי הקובע כי המוציא מחברו עליו הראיה, אלא שתקיפת כלב מהווה חריג לכלל חריג לכלל - בתביעה על נזקים שנגרמו מתקיפת כלב יועבר נטל הראיה על בעליו של הכלב.

העברת נטל הראיה לנתבע בדברים נמלטים ומסוכנים

בפקודת הנזיקין, קיים כלל בסיסי הקובע כי המוציא מחברו עליו הראיה, אלא שבפקודה גם קיימים מספר חריגים לכלל זה כך לדוגמא החריג של נזקים שנגרמו מדברים נמלטים ומסוכנים.

העברת נטל הראיה לנתבע - בנזקי אש

בפקודת הנזיקין, קיים כלל בסיסי הקובע כי המוציא מחברו עליו הראיה, אלא שבפקודה גם קיימים מספר חריגים לכלל זה כך לדוגמא החריג של נזקים שנגרמו מאש.

נזקי ריקושט - נזק נפשי לנפגע עקיף

נזקי ריקושט הם נזקים שנגרמו לאדם בעקבות פגיעה באדם אחר. במאמר זה נתמקד במצב שאדם נוסף נפגע בנפשו כתוצאה עקיפה מפגיעת קרוב משפחתו. לדוגמא, פלוני נפגע נפשית, לאחר שבנו נהרג בתאונת דרכים.

נזקי ריקושט - נזק כלכלי לנפגע עקיף

נזקי ריקושט הם נזקים שנגרמו לאדם בעקבות פגיעה באדם אחר. במאמר זה נתמקד במצב שאדם נוסף נפגע בכיסו כתוצאה עקיפה מפגיעת קרוב משפחתו. לדוגמא, פלוני הפסיד ימי עבודה, כדי לסעוד את בנו לאחר שזה נפגע בתאונה.

נזקי ריקושט - נזק גופני לנפגע עקיף

נזקי ריקושט הם נזקים שנגרמו לאדם בעקבות פגיעה באדם אחר. במאמר זה נתמקד במצב שאדם נוסף נפגע בגופו כתוצאה עקיפה מפגיעת קרוב משפחתו. לדוגמא, פלוני לקה בלבו, לאחר שבנו נהרג בתאונת דרכים.
לייבסיטי - בניית אתרים